ČLK Rozrazil 1999

Termín: 7.-9. května, 11.-13. června, 20.-30. srpna 1999
Tým Chechtal, Lvíče, Jája, Vazoun, Krtek, Vláďa, Tomka
A-tým Vikki, Jumi, Eliška, Včelka, Ferda, Pecin, Pírko, Abba
Účastníci Viki, Růžovka, Žolík, Kordulka, Ananas, Čočka, Píďa, Sup, Vojta, Guláš, Miláno, Culda, Šmudla, Žába, Ježek, Dagima, Ředkev, Vrbka

Kurz se začal chystat již v září a dobré partě šesti nadšenců, povzbuzené úspěchem Rozrazilu 1998, nic nebránilo své síly a myšlenky věnovat dalšímu kurzu.

Nadšení instruktorů narušily zimní události, které ukazovaly, že zřejmě nebude možné, aby kurz opět proběhl pod Vazounovým vedením. Po domluvě celého týmu se koordinátorem příprav stala Lvíče a bylo rozhodnuto, že kurz povede Chechtal, který byl jako vždy dobrým rádcem.

Naprostou novinkou byla účast A-týmu. Někteří účastníci Rozrazilu 1998 to nemohli vydržet bez atmosféry, která na Mlýně vládla, a tak přijeli a nehodlali Mlýn opustit ani za cenu fyzického a psychického násilí. Na Mlýně dělali neplechu, pomáhali při přípravě her, v kuchyni, vyrušovali kde mohli a stali se tak nedílnou součástí kurzu.

Na jaře se opět uskutečnila dvě setkání a desetidenní letní část na Horním Mlýně byla již tradičně plná zážitků, her, přednášek, debat, tvořivé činnosti, nechyběli známí hosté, z nichž lze zdůraznit především účast P. Jiřího Kani, jehož přednáška o mezilidských vztazích patřila, spolu s velmi atraktivním skálolezením mezi nejzářivější perly kurzu.