ČLK Rozrazil 2002

Místo: skautská základna Horní Mlýn
Počet účastníků: 18
Tým Lvíče, Jouza, Jája, Vazoun, Krtek, Vláďa, Jíra, Vikki, Eliška, (Ještěrka)
Účastníci Sojka, Feri, Nusy, Gurt, Macek, Janík, Alfi, Tučňák, Tom, Zit, Slámoš, Vlča, Šampus, Mašík, Pelco, Orwen, Mýša, Štaflík

Začínáme to zase rozjíždět. Tentokrát pod vedením Lvíčete. Účastníci jsou z celé republiky, žádnej brněnskej sólokapr. Poznáváme se na prvních dvou víkendovkách, vypadá to skvěle. Blbě jsme tentokrát odhadli počasí, s povodněmi se nedalo počítat. No nic.

V létě jsme se rozdělili na dvě části. Kus kurzu jel pomáhat do Litoměřic odstraňovat následky povodní (terezínská pevnost, vesnice poblíž), druhá část (ti, kteří do postižených oblastí nemohli) tvořili pro brněnský stacionář vynikající prolízku ve tvaru žirafy. Tuto prolézačku jsme pak stacionáři darovali a několik let dětem dobře sloužila.

Zde někde začíná další etapa v historii Rozrazilu. Zejména Krtek s Vazounem si lámali hlavy s tím, co ještě na kurzu chybí. Zkušenosti z dvou předchozích ročníků LK Veronica, kde se účastníci zabývali roverským heslem „Sloužím“, ukázaly, že chybí především nějaká užitečná práce. Ne že bychom na Rozrazilu dříve nepracovali. Vždy byla součástí programu práce na zvelebování Mlýna, ale přece jen, hledali jsme další rozměr. Krtkův nápad zajít do lesa, pokácet pár stromů a udělat z nich prolézačku ve tvaru žirafy se podařilo zrealizovat a do dalších let jsou plány ještě smělejší.