ČLK Rozrazil 2004

Místo: skautská základna Horní Mlýn
Počet účastníků: 27
Tým Jája, Vazoun, Krtek, Jíra, Vikki, Liška, Šampus, Pecin, Ježek, Pecák, Lvíče, Vojta
Účastníci Alwar, Slon, Mirek, Kuba, Červenáček, Myšák, Vyži, Doďa, Jirka, Racek, Anička, Baruli, Elí, Eva, Ferda, Hanty, Ifa, Jíťa, Kamík, Lady, Petra, Poštolka, Potápka, Radka, Tygřík, Uchiy

Rozrazil_2004Tento ročník byl plný experimentů, ostatně jako každý, největší experimenty laboratoře Rozrazil jsou popsány níže:

Už samotný počet účastníků byl experimentem na který se bude ještě hodně dlouho vzpomínat. Na mlýně jsme prožili neuvěřitelné věci které jsou hodny odvysílání v sérii Akta-x. Například za námi přijel dnes už legendární Leoš Mareš (v podání Ježka) nebo úžasná tanečnice se svým vystoupením žížala v křeči. Na tento kurz bylo pozváno opravdu hodně hostů (drtivá většina byla reálná: Miloš Zapletal, Břicháček, otec Kaňa). Mimoto jsme si všichni šáhli na dno ve vyčerpávajících a dech beroucích hrách jako Stres, Cesta do Ugandy nebo Jitro kouzelníků. Samo zřejmě o nás bylo dobře postaráno jedli jsme každý den (luxus) někdy sice nářadím místo rukama nebo jako bezdomovci ale jedli jsme. Taky nám bylo dovoleno pít-nikdoale tuto možnost moc nevyužíval, protože na záchod se chodilo jen velmi zřídka (nebyl čas-ona ta čtvrthodinka není zrovna dlouhá doba). Byla zde ohromná kvanta zajímavých programů: přednášky z metodiky (které jako by neměli konce..), dvojice Jana- lana, a debaty o všem možném i nemožném.

IMG_0399Dalším experimentem byla stavba dětského hřiště do logopedického stacionáře v Líšni. Plán to byl opravdu velkolepý. Stavěly jsem hned tři prolézačky zaráz a to velkého všemi barvami mazaného (a opět přetřeného) slona, krásnou žirafičí slečnu která měla kárované kalhoty, a malého kytovce s velmi kluzkým hřbetem (on ten nerez plech opravdu klouže). Práce to byla těžká a dlouhá, ale stála za to. Díky naší snaze vznikla dílna na kraví hoře a překrásné hřiště které bude nějaký ten pátek sloužit dětem.

Poznámka: po tomto ročníku slyší většina zvířátek na mlýně na jméno Lvíče!