ČLK Rozrazil a LK Veronica 2000

14 Veronica

Tým Rozrazil – Lvíče, Jája, Vláďa, Vikki, Abba, Ještěrka
Veronica – Vazoun, Krtek
Účastníci Rozrazil – Citron, Čip, Judy, Katka, Maho, Michal, Myška, Pavel, Pippi, Řehňa, Šotek, Vašek, Zuzka, Žirafa
Veronica – Vojta, Culda, Kordulka, Viki, Pírko, Filosof, Jumi, Čočka, Eliška, Miláno, Ananas, Růžovka

Tento rok již kurz zcela vedla Lvíče. Nejen ona, ale i další členové se vzdělávali, aby Rozrazil byl skutečnou perlou. Společně s Jájou a Krtkem absolvovali ILŠ Gemini 2000. Tým se navíc rozrostl o „mlaďochy“: Abbu, Jestěrku a Vikkiho.

Však to také bylo zapotřebí, k Rozrazilu totiž přibyl kurz Veronica 2000 pro ty, kteří už ČZ mají a chtějí se spolu se svými kamarády z předchozích Rozrazilů zabývat heslem „Sloužím“ (kurz vedl Vazoun). Nejmladším účastníkem v historii se stal Vazounův půlroční syn Jiří, který se účastnil např. stavby pyramidy pro faraony. Byla tak zahájena dobrá tradice, od letošního roku není Rozrazilu bez malých dětí.

Ale zpět k Rozrazilu. Našich 13 Brňáků a Čip z Hranic na Moravě si pochvalovali především: přednášky „o dětech“ od Majky Pokorné (děti a hranice, …), Martinovu metodiku v praxi, přemýšlivé večery s tématy slib a zákon, koncipované Jájou a Lvíčetem, ale také rozverný celodenní piknik a drsňárny typu Rozranika (potápějící se zaoceánský parník).

V září pak 12 účastníků zazářilo u čekatelských zkoušek 3. brněnského okrsku.