LK Veronica 2009

Tým Jája, Vikki, Pecák, Kloky, Škuboš, Racek
Účastníci Ája, Bris, Bulďa, Einsty, Fíja, Helga, Išanka, Koudy, Okeo, Roman

Veronica-2009

Veronica 2009 proběhla v příjemně komorním prostředí 10 účastníků. Pravda, na víkendovkách nás bylo i méně, ale dotáhli jsme to na deset!

První víkendovku jsme strávili na Mlýně. Několikrát jsme se vydali na výlet do říše fantazie Neila Gaimana, objevovali jsme problémy Konga a na závěr se nám podařilo postavit celkem slušný akvadukt. U toho všeho jsme ještě stihli trochu pomoct Rozrazilu.

Druhá víkendovka přinesla nové prostředí – Tyrolský srub u Pardubic – a účast ve slavném závodě Tour de France. Počasí se nás sice snažilo od účasti v závodě odradit, ale my jsme se nedali a pořádně jsme jim to natřeli. Gloire aux gagnants!

Na letní části, která se odehrávala už zase na Mlýně, jsme zvládli dva velké projekty. S pomocí Provázka jsme vyrobili krásný nový stůj pro BRJ (běžte se tam na něj podívat 🙂 a natočili jsme krátký film na motivy povídky Karla Čapka. Spolu s Medvídkem a Včelkou jsme si vyzkoušeli, jaké je to stát před kamerou, ale i za ní…

Výše zmíněné projekty nás téměř zcela pohltily, přesto jsme občas stihli ještě něco jiného. Zahráli jsme si mafiánsky laděný LARP, strávili jsme noc ve věznici Shawshank, se sociální pracovnicí jsme si povídali o podmínkách v českých věznicích, vyzkoušeli jsme novinku v oblasti seznamování – speed-dating, s Dickem jsme nahlédli do pozadí Nového programu a na závěr jsme společnými silami dokázali předběhnout vlak z Brna do Pardubic. Taky jsme občas pomáhali Rozrazilu v kuchyni a při hrách.

Část programu jsme si vytvářeli sami, a tak se nám podařilo podívat se do Egypta na stavbu pyramid, zahráli jsme si reálné monopoly, nechali jsme se inspirovat hudbou a mnoho dalšího.

Na závěr nezbývá než se pochlubit jedním úspěchem. Náš krátký film „Kouzlo zapomínání“ se stal vítězem Polibku múzy 2009 v kategorii Film. Na jaře 2010 jsme si pak vyzvedli výhru v podobě návštěvy budov České televize na Kavčích horách.