Rozrazil 2017

ČLK Rozrazil 2017 – HD

Účastníci: Strakáček, Lonee, Eliška, Vlasta, Horalka, Drťa, Bára, Sekačka, Termixka, Bambula, Vodička, Cáťa, Agi, Nika, Vašek, Mlha, Jabsur, Vítek, Drak, Máma, Klon, Jony, Radim, Freud, Quert, Ondra, Jindra, Panda

Tým: Kloky, Fíja, Mirek, Einsty, Bris, Spok, Petr, Sam, Čmelda, Pinokio, Slůně, Miška, Willy, Išanka, Bagr a Shrek, Klička.

Místa: škola v Lomnici u Tišnova, Brno, základna v Domašově nad Bystřicí, Kaprálův mlýn

Účastníci doputovali po stopách dávno ztraceného artefaktu Zlatá kostka až na základní školu v Lomnici nad Popelkou, kde probíhala první víkendovka. Kromě vzdělávacích programů si účastníci vyzkoušeli fungovat jako červená krvinka nosící kyslík do všech končetin lidského těla, prožili “Takový normální den” s instruktory Rozrazilu a zahráli si na mimoně, kteří za banány dovezou svého Grua kamkoliv si jen bude přát. Minion song si, doufáme, pamatují dodnes. Ve škole zároveň nezávisle probíhala i víkendovka Rozrazilu Lite.

Během druhé víkendovky se účastníci zapojili do skautského protitotalitního odboje, podstupovali různé výzvy po Brně.

V létě na Domašově účastníky uvítal Tonda Blaník, během letní části si zahráli na youtubery, vyzkoušeli, jak se pořádá módní přehlídka, vžili se do rolí obyvatel vesnice během večerního LARPu. Na kurzu nás navštívil Křeček i slečny z Nevypusť duši. Při velké hře měli možnost zamyslet se nad cenou svého času a svou rolí ve společnosti, avšak jen dokud nedokapala poslední kapka jejich životní energie… Účastníci si měli možnost rozšířit obzory mimo svou sociální skupinu v rámci programu People of Domašov a nahlédnout do svého prožívání během programu V hlavě. Nakonec jsme společně zapařili na ilegálních rádiových vlnách Pirátů na vlnách a na závěrečné party.

V listopadu se účastníci vydali ke zkouškám získat své čekatelské dekrety.

Po zkouškách následovala oslava 20ti let Rozrazilu, na kterou se sjelo mnoho účastníků i instruktorů z dřívějších ročníků.

ČLK Rozrazil 2017 – LITE

Účastníci: Aneko, Anička, Džuzka, Elion, Helča, Hermiona, Jenda, Karlos, Anežka, Kometa, Křeček, Lee, Maki, Matěj, Pádík, Růžovka, Sandokan, Slída, Ludva

Tým: Fíja, Kloky, Mirek, Sharagu, Einsty, Spok, Sam, Čmelda, Pinokio, Slůně, Miška, Willy, Išanka, Bagr a Shrek, Klička, Petr

Místa:  škola v Lomnici u Tišnova, Brno

Rozrazil Lite proběhl jakožto víkendový kurz pro skauty nad 18 let, kteří si chtějí doplnit čekatelské vzdělání.

Účastníci se setkali na čtyřech víkendovkách z nichž se dvě probíhaly zároveň s víkendovkami Rozrazilu HD.

Kromě vzdělávacích programů měli také možnost zažít tradičně netradiční Rozrazilovské zážitkové programy. Zahráli si na mimoně bezmezně sloužící svému Gruovi, snažili se jakožto odboj fungovat za totalitního režimu. Nepřišli ani o pohodovou atmosféru při večerních čajovnách a čas strávený v malých skupinách se svými patrony.