Rozrazil 2011

Místo: skautská základna Domašov
Tým: Škuboš, Mirek, Vikki, Zajda, Kloky, Thran, Banča, Išanka, Ája, Fíja, Bris, Einsty, Maenvin, Eva, Petr
Účastníci: Anče, Anežka, Anička, Atabe, Beruška, Bob, Kakao, Kecka, Liška, Ljotta, Lyra, Mike, Míra, Pája, Pipin, Prezident, Rowis, Sekera, Sýkorka, Šárka, Tarzan, Vyliž, Walli, Willy, Zelý

Rozrazil 2011 – po dlouhé době jsme byli nuceni opustit náš milovaný Mlýn a přestěhovat kurz na jiná místa. Jak to tedy všechno proběhlo?

První víkendovku jsme strávili na Chlébském poblíž údolí ozdobeného lány bledulí. Na začátku jsme účastníky ověřili v náročném výcviku pro francouzskou cizineckou legii, během víkendu jsme mimo jiné stihli zvolit prezidenta, oživit lékařskou andulu, projít se historií světového skautingu a nakoupit v Rozrazil marketu nákup pro celou rodinu. Nutno podotknout, že uličky mezi regály v Rozrazil marketu nejsou vůbec tak pohodlné jako v Albertu…

Druhá víkendovka byla poznamenaná morovou ránou. Spolu s účastníky jsme se před morem uchýlili na Nový Hrad u Adamova, mor nás však dostihl až tam. Pod tlakem inkvizice jsme odhalili, že viníkem celé tragédie je hradní paní alias nebezpečná čarodějnice. Snažila se ukrýt svoje techtle mechtle ve věži, ale nakonec neodolala spojeným silám všech poddaných, kteří s ní svedli vyčerpávající bitvu v mlze. Bardové budou ještě dlouhá léta zpívat o statečných obyvatelích Nového Hradu a o veliké hostině, která byla uspořádána na oslavu vítězství.

Na začátku letní části účastníci podlehli lákavé nabídce cestovní kanceláře, která bohužel ještě téhož dne zkrachovala. Vážně pech. Vynahradili si to návštěvou Marsu a záchranou světa před hrozící živelnou katastrofou. Na jedno odpoledne se přenesli do roku 1986 a pomohli zlikvidovat škody po havárii jaderné elektrárny Černobyl, což byla vážně dřina. Nepříjemná dřina. Ještě že za to dostali vyznamenání od SSSR. Asi získali pověst drsňáků, kteří se dokážou vyrovnat s radioaktivitou, protože o pár dní později byli vybráni, aby zneškodnili sídlo uctívačů atomové bomby. Raději jsme je pak poslali domů, protože jsme se báli, co se stane příště.

V rámci přednášek a dalších vzdělávacích programů si účastníci osvojili všechny potřebné kompetence k vedení dětí, což jsme ověřili v říjnu na zkouškové víkendovce v Salesiánském centru v Brně.

Slavnostně oznamujeme, že léta páně 2011 byla založena Mediální korporace Rozrazil.