Rozrazil 2015

Místo: Kaprálův mlýn, Brno, skautská základna Domašov
Tým: Kloky, Fíja, Mirek, Bagr, Bris, Cedník, Čmelda, Einsty, Išanka, Miška, Petr, Pinokio, Slůně a Willy
Účastníci: Bára, Citrón, Česnek, Čik, Čivava, Feny, Flip, Homee, Hrabča, Hurvínek, Iwy, Justa, Káně, Klokan, Lucka, Lucka, Lukáš, Mate, Matyáš, Nina, Petr, Pomněnka, Ráca, Ráchel, Riky, Ronja, Steve, Timsy, Ufy a Vlaďka

První víkend se po stopách prastaré báje o zlaté kostce, která je prokletá, tím, že lidem v její blízkosti přináší blažený pocit štěstí, účastníci dostali až na Kaprálův mlýn nedaleko města Ochoz v Moravském krasu. Po seznámení se mezi sebou i s místním kmenem šťastných polívkomilů se šlo spát, protože energie není nikdy nazbyt. A energie bylo opravdu potřeba hodně, rybaření, přednášky a laureáti Nobelových i Darwinových cen dají zabrat. Na závěr víkendovky všechny čekalo banánové překvapení ve formě záchrany světa společně s mimoni.

Rodina je základ státu. V tom lepším případě. Jinak je rodina prostředek jak se v mafiány ovládaném světě neztratit. Druhá víkendovka nás vystavila těžkým zkouškám. FBI a Morellovic famílie se pustili do křížku s rodinou Corleone, přestože účastníci plnili Donovi příkazy příkladně, celý víkend byl zakončen volbou nového Dona, kterým se stal Matyáš.

Koncem prázdnin jsme se všichni sjeli. Na skautskou základu Domašov, kde se zapálení účastníci (párkrát i doslova) vzdělávali formou přednášek a zážitkových programů. Krev, slzy a pot. Jedenáct dní do, kterých se vměstnala návštěva vernisáže, výstavba robotů, improvizační soutěž, speciální relaxační koupele, manuální práce a spousta dalších neobvyklých činností. Poklidný režim, byl sice občas narušen nějákým nelegálním nočním hraním na kytary, ale spánkový deficit se dá dohnat spaním v tričku Rozrazil, ve kterém se zkrátka spí rychleji.
Poslední společnou akcí, byl zkouškový víkend v Salesiánském centru v Brně a my už se zase těšíme na další ročník!