Rozrazil 2012

Místo: skautská základna Domašov
Tým: Mirek, Fíja, Kloky, Thran, Alwar, Banča, Bris, Einstien, Eva, Išanka, Jana, Petr, Škuboš, Vikki, Zajda
A-Tým: Anička, Pája, Willy
Účastníci: Áda, Anička, Anička, Baara, Bagr, Barbie, Baruš, Bert, Cedník, Chiko, Čmelda, Delfín, Deyl, Elka, Grg, Kamča, Kecal, Kecka, Makovice, Matylda, Méďa, Miška, Mišma, Nikča, Pangas, Píšťalka, Schepet, Slůně, Tatarka, Terka, Vojta, Ytoša, Vosa
Rozrazil 2012 – druhý rok, strávený z velké části mimo Mlýn.

První víkend se celý odehrál na základně v Obůrce, nedaleko Blanska. Již od začátku se děli zvláštní věci. Na místo vřelého uvítání se účastníci museli starat o bláznivého vědce, který měl menší problémy s mimozemšťany, vládou a osobní hygienou. Další den ráno se účastníci prodrali Rozrazilovskou byrokracií a mohli se směle začít vzdělávat. Příjemným rozptýlením byla návštěva slavného rybáře B. P., který účastníkům stručně osvětlil svoji minulost a předal jim cenné lekce. A protože na Rozrazilu jsou účastníci brzo jedna (až šest) rodina na vlastní kůži si vyzkoušeli jak je těžké přimět osud aby se vám narodilo dítě.

Brno. Místo kde se odehrála druhá víkendovka a kde jsme byli svědky znovu-zrušení skautingu. Nečekané životní zvraty a zvrty. Osudová setkání. Noční sledování. Skrývání se před policií. Výstřely palnou zbraní… Krev, pot a slzy. A zdravověda, psychologie a PPMSV. Víkend, který leccos změnil.

Filmy, divadla, rozhlasové hry, souboj se znepokojivě růžovým Balrogem a bůhvíco ještě. Tak takhle něják začala letní část Rozrazilu podruhé na Domašově. Dalo by se říct, že se věřit dá už úplně všemu. Na vlastní kůži jsme zažili jaké je to dobývat Takeshiho hrad, jak chutná demokracie (hmm… jako kuře) a také toho, že se dá Pán prstenů zahrát v pěti lidech, když z jednoho člověka uděláte dva až čtyři standardní hobity. Podívali jsme se na všechny světové památky a přírodní zajímavosti, zejména táhnout se do Himalájí s babičkou sedící na židli se docela vryje do paměti. A protože k životu patří také láska, zúčastnili jsme se také hromadného rande v metru.

I přes všechno rozptýlení se dokázali čekatelé naučit vše potřebné k získání čekatelské zkoušky a nutno podotknout, že VŠICHNI kdo se zkoušek účastnili je složili na skautském Mlýně.