Rozrazil 2016

Účastníci ročníku 2016: Áňa, Simča, Earl, Honza, Karouš, Kyp, Zdenda, JB, Párek, Maybe, Puddy, Magič, Brunda, Máca, Kapu, Apač, Fialka, Plaváček, Nikča, Syky, Palačinka, Lucka, Silvestr, Headshot, Onrda a Bimbo se sešli na první víkendovce jako členové tajných služeb a vrhli se do rozluštění Nedvědických záhadných jevů. Během víkendu se také dozvěděli, kde leží základy skautingu, jak nejdivněji se můžete zabít nebo jak se vede nemanželskému potomkovi Harryho Pottera.
Na druhé víkendovce se účastníkům podařilo odhalit plánovanou kolonizaci Země mimozemšťany a díky jejich síle, odvaze a odhodlání zachránit naši domovskou planetu.

Společný čas strávený na letní části kromě vzdělávání a bližšího seznamování věnovali zocelení kritického myšlení, vyzkoušeli si na vlastní kůži roli uprchlíků, poprali se s výbuchem Černobylské elektrárny, navštívili pláž i talkshow známého moderátora, založili si vlastní rychlé občerstvení, natočili několik videoklipů a mnoho dalšího.

Na podzim se všichni ucházeli o čekatelský odznak.

Mnoho z účastníků Rozrazilu 2016 se znovu sešlo i na kurzu Veronica 2017.